Pandémia+


Aj mýtus je vírus

Šteklivé bozkávanie sa v klube by bolo predzvesťou vášnivej noci dvoch príťažlivých mužov, keby jeden z nich neskrýval tajomstvo a druhý nedostal strach. Vzťah ďalšieho páru nečakaná pandémia rozdelí na diaľku, prepojení zostávajú len vďaka videohovoru a spoločnej pozitivite.

Dve ženy z malomesta riešia predsudky okolia, zatiaľ, čo sa jedna z nich pripravuje na ťažký pôrod. Posledný hrdina je síce osamote, no zvádza so sebou nebezpečný monológ. Oplatí sa žiť, hoci je zo seba nekonečne zhnusený?

Každému z nich do života zasiahne osudová diagnóza, ktorá pre milióny v minulosti znamenala smrť. Hra Pandémia+ vychádza z rozhovorov s HIV pozitívnymi ľuďmi, ktorí počas krízy s koronavírusom zažívali ťaživé déjà vu. Každý deň na Slovensku zvádzajú boj s absurdnými dezinformáciami a snažia sa búrať tabu v sebe aj v iných.

Hru napísal Andrej Kuruc a Marek Hudec, inscenáciu režíruje Juraj Bako. Intenzívny divadelný zážitok spája divadlo s prvkami videoartu a performancie.

Preméra: 17. a 18. 10. 2022
Autori: Andrej Kuruc, Marek Hudec
Réžia: Juraj Bako,
Hrajú: Mária Ševčíková, Peter Pavlík, Lukáš Zahy, Andrej Kuruc
Scéna a kostýmy: Júlia Jurinová
Lightdesign: Boris Adamčík
Videoart: Matúš Gavorník
Grafická spolupráca: Eugen Korda
Produkcia: Marcela Stanková, Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Technické zabezpečenie: Boris Adamčík

Inscenácia je prístupná od 16 rokov. 

Premiéru inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Inscenáciu finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj, Ministerstvo kultúry SR a Goetheho Inštitút.

„Funded by the Stabilisation Fund for Culture ond Education 2022 of the German Federal Foreign Office and the Goethe lnstitut“

Partneri:

Kultúrne centrum Pakt

Drama Queer

Mediálni partneri:

Magazín QYS

Queerslovakia