...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Socializmus s teplou tvárou prvá živá repríza

15. septembra 2021 — 20:00 - 22:00

10€
For Englis scroll down:
Socialistický človek nie je homosexuál. Je tabu!
Vstupenky zakúpite v predpredaji tu: https://tootoot.fm/sk/events/613488556eddd612a0a588cb?fbclid=IwAR2odTG3x0zilWAr5RRBrqLiOAjp_OzVdy9sJLUBRImjc3kirw7ShdlP0Ak
Srdečne Vás pozývame na prvú a jedinečnú živú reprízu Socializmus s teplou tvárou. Hru napísal Andrej Kuruc a režíroval Marián Amsler. Rozpráva o tom, ako sa žilo queer ľuďom za socializmu. V stredu 15.9.2021 o 20:00 v nových priestoroch divadla vo Zváračáku na Pionierskej 17.
Odohráva sa v 80. rokoch počas normalizácie. Mladý muž príde do hlavného mesta s túžbou vyliečiť sa z homosexuality. Na ulici stretáva podivnú skupinku, ktorá je iná a nezapadá do šedého priemeru socializmu. Ide o Alex, ktorá ma tajnú milenku, Zlaticu a Básnika, ktorí spolu žijú. Postupne sa zoznamuje s miestami a spôsobmi, ako títo neviditeľní a neexistujúci ľudia prežívajú. Vylieči ho socialistické zdravotníctvo? Rozvrátia sa tradičné manželstvá? Chytí ho ŠTB do svojej pasce ružových zoznamov?
Inscenácia vznikla aj na podklade rozhovorov pamätníkov a pamätníčok z LGBTI komunity, za čo im zo srdca ďakujeme. Na tvorbe a zrealizovaní divadlo NOMANTINELS spolupracovalo s divadlom DPM.
Vznik inscenácie je tiež súčasťou väčšieho medzinárodné projektu o dejinách queer ľudí Removal of Queer Curtain v rámci krajín Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Srbsko, kde bude hra vzhľadom na podobnosť skúseností zo života v socializme tiež prezentovaná.
Autor: Andrej Kuruc
Réžia: Marián Amsler
Hrajú: Jakub Švec, Peter Tilajčík, Edita Borsová/ Michaela Fech, Ľuboš Janák, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný
Scéna a kostýmy: Alžbeta Kutliaková
Fotografie a design: Ľuboš Kotlár
Lightdesign: Boris Adamčík
Produkcia: Katarína Marková, Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Technické zabezpečenie: Boris Adamčík, Dominik Janovský, Martin Hodoň
Inscenácia je prístupná od 16 rokov.
Partneri:
Divadlo DPM
*Účasť na predstavení bude v režime OTP
Diváci a diváčky v režime OTP sa majú preukazovať potvrdením o očkovaní, o prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19, a to v papierovej alebo elektronickej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ. Z pohľadu testov platí negatívny výsledok PCR alebo LAMP testu nie starší ako 72 hodín od odberu, alebo negatívny výsledok antigénového testu nie starší ako 48 hodín od odberu.
A socialist human is not a homosexual. That is a taboo!
We cordially invite you to the online premiere of the theatre play Socialism s teplou tvárou (Socialism with qzeer face). The play was written by Andrej Kuruc and directed by Marián Amsler. It talks about queer people’s lives under the rule of communism. On Wendesday 15.9.2021 at 20:00 v new thethre premises in Zváračák at street Pionierska 17.
It takes place in the 80’s during normalization. A young man comes to the capital city with a desire to cure his homosexuality. On the street, he meets a strange but funny group of friends who do not fit into the grey ordinariness of socialism. He meets Alex, who has a secret mistress, and Zlatica and Básnik, who live together in small flat. He gradually becomes acquainted with the places and situations which these invisible and „non-existent“ people experience ad where they have safe place and fun. Will socialist health care system cure him? Will traditional marriages fall apart? Does StB (State Security Police) imprison him in its trap of so called “pink files”? Watch and find out.
The play is based on interviews with members of the LGBTI community who shared their experiences of living under socialism – we thank them from the bottom of our hearts. The NOMANTINELS theatre cooperated with the DPM theatre on the creation and realization of this play.
The play is also a part of a larger international project Removal of Queer Curtain dealing with the history of queer people living not only in Slovakia but also the Czech Republic, Hungary and Serbia, where the play will also be presented due to the similarity of experiences from living in socialism.
Written by Andrej Kuruc
Directed by Marián Amsler
Performed by Jakub Švec, Peter Tilajčík, Edita Borsová/Michaela Fech, Ľuboš Janák, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný
Costume and Stage Design by Alžbeta Kutliaková
Photography and Design by Ľuboš Kotlár
Light Design by Boris Adamčík
Produced by Katarína Marková, Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Technical Support by Boris Adamčík, Dominik Janovský, Martin Hodoň
Fist live performance supported as main partner Fond na podporu umenia.
This play was preperad thents to support:
Ministry of Culture of the Slovak Republic, Visegrad Fund, Europe for Citizens Fund of Programme, Bratislava City Foundation
Partners: DPM Theatre

Podrobnosti

Dátum:
15. septembra 2021
Čas:
20:00 - 22:00
Cena:
10€
Udalosť Značky:
, , ,
Webstránka:
https://fb.me/e/ki2RTvMUq

Miesto udalosti

Divadlo vo Zváračáku
Pionierska 17 (ubytovňa Zváračák)
Bratislava, 831 02 Slovenská republika
+ Google Map