...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Dejiny queer lásky v Strednej Európe / PRIDE Košice 2021

26. augusta 2021 — 17:00 - 18:30

Zadarmo

DISKUSIA*
Výstava Loading:love mapuje dejiny života LGBTI ľudí v štyroch krajinách v Strednej Európe. Počas augusta sa s príbehmi neviditeľnej menšiny môžete oboznámiť v košických Kasárňach/Kulturparku.

Ako si queer ľudia prejavovali lásky v neslobodných režimoch? Ako sa stretávali? Ako sa ich situácia zmenila po Nežnej revolúcii? Čo sme sa dozvedeli o živote LGBTI+ komunity v Česku, v Maďarsku, v Poľsku?

Budeme tiež hovoriť o tom, čo všetko sa zmenilo, odkedy ešte platili zákony trestajúce homosexualitu až po jej dekriminalizáciu a o ďalšom boji za získanie úplnej dôstojnosti v spoločnosti. Je už pre queer ľudí bezpečné sa na ulici bozkávať a držať sa za ruky, prezentovať sa v súlade so svojou rodovou identitou?

Diskutovať budú historik Michal Makó, pamätníčka Monika Grochová, Peter Hanzli z maďarskej LGBTI organizácie Háttér a Andrej Kuruc z Nomantinels, ktorý zbieral príbehy pamätníkov a pamätníčok. Moderuje Marek Hudec.

Diskusia je súčasťou sprievodných podujatí PRIDE Košice a z verejných zdrojov ju podporili Fond na podporu umenia, Ministerstvo kultúry SR a Ministerstvo spravodlivosti SR.

Podrobnosti

Dátum:
26. augusta 2021
Čas:
17:00 - 18:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Značky:
,
View Udalosť Website

Miesto udalosti

KASÁRNE/KULTURPARK
Kukučínova 2, 040 01 Košice Slovenská republika + Google Map