Teplá vlna: Ľuboš Janák alias Luis rozpráva o ceste k umeniu a queer postavám

Vyštudoval hru na hoboji na štátnom Konzervatóriu v Bratislave, skladá vlastnú autorskú hudbu. Ľuboš Janák alias Luis skončil obor bábkoherectvo na VŠMU. Vystupuje aj v činoherných, kabaretných, a performatívnych vystúpeniach. V divadle Nomantinels v súčasnosti hrá postavu básnika v navštevovanej  inscenácii Socializmus s teplou tvárou.

V Teplej vlne prezradil ako sa dostal k hre na hoboj a k bábkohercovu.  Približuje aký bol jeho coming-out, a aké nepríjemné veci zažil zo strany svojho okolia, pretože je gej. Hovorí o vytváraní bezpečných miest v meste, kde možno byť samým sebou. Tiež približuje spoluprácu s divadlom Nomantinels a ďalšie plány do budúcnosti.  

Epizódu sme nahrávali ešte v lete, pred vraždami pred barom Tepláreň.

Nový diel Teplej vlny si môžete pozrieť nižšie na YouTube alebo na podcastových platformách SME, PodBean, Spotify alebo Apple Podcasts.

Čítajte viac: https://podcasty.sme.sk/c/23059136/jakub-spevak-ziskal-viacere-literarne-ocenenia-a-neboji-sa-prezentovat-svoju-queer-identitu.html  

Teplá vlna je podcast Divadla NOMANTINELS, v ktorom sa rozprávame so zaujímavými osobnosťami a ľuďmi zo slovenskej queer komunity o ich živote, inšpiratívnych veciach, ktorými sa zaoberajú a odvahe, ktorá im pomohla prekonať predsudky okolia. Rozhovory moderuje Andrej Kuruc a Marek Hudec.

Foto: Jakub Kováč