...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Čítanie z príbehov o transrodových ľuďoch

17. mája 2023 — 18:00 - 20:00

Zadarmo
Sú súčasťou okruhov našich priateľstiev, rodín, práce, bežného života. Život transrodových ľudí na Slovensku nie je jednoduchý a čelia nenávistnej kampani politikov a političiek.
Započúvajte sa do autentických príbehov, ktoré ste mohli čítať v dvojici kníh od NOMANTINELS Tá bolesť ťa prejde a Príbehy o coming-oute.
Mia Žureková – Tá bolesť ťa prejde:
Úryvky z knihy číta Elégia Štrbová.
Ich puto nemá obdoby, no speje k bodu, pred ktorým by mal každý zutekať. V tejto novele však Mia Žureková nesmierne citlivo, občas kruto cynicky, no najmä veľmi ľudsky ukazuje, že kto nechce zažiť bolesti priateľstva, nemá právo ani na jeho radosti. V denníkových zápiskoch vo forme listov okamžite strhne čitateľa do silného prúdu málo viditeľných vychýlení duše, tela, vzťahov i spoločnosti, v ktorej dnes žijeme a pre ktorú je skratka LGBT niekedy ešte stále tabu.
Autorský kolektív – Príbehy o coming-oute:
Poviedky Ambrosie Bajtek a Sabriny Katonoff číta Ľuboš Janák.
Veľké lásky, rozchody, superhrdinovia, medvede, hady, záhady a kult krvilačných profesorov. Zbierka trinástich textov od autorského kolektívu queer časopisu QYS ukazuje rôznorodosť ťažkostí LGBTI+ ľudí na Slovensku, ale aj odvahu a vytrvalosť.

Podrobnosti

Dátum:
17. mája 2023
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Značky:
, , , , ,
Webstránka:
https://fb.me/e/5URFSVmFH

Miesto udalosti

P*AKT
Pionierska 17
Bratislava, 831 02 Slovenská republika
+ Google Map