Spevák Jordy: Vzťah na diaľku s tou pravou osobou môže fungovať

Jordy

Autor textu: Matej Somr / Foto: Jordy

Text sme prvý raz publikovali v čísle Jar 2021

Súčasná doba nepraje mnohým veciam, počnúc ekonomickou situáciou, až po napĺňanie našich základných potrieb. Protiepidemické opatrenia nám nielenže bránia stýkať sa so svojimi známymi, priateľmi a priateľkami, rodinami, ale zároveň neprajú ani rozvíjaniu vzťahov. Mladý americký spevák Jordy však otvoril tému vzťahov na diaľku. Môžu fungovať? Ak nájdete správnu milujúcu osobu, ani kilometre nie sú prekážkou, tvrdí v pesničke.

Sociálna sieť TikTok zažila rozmach počas pandémie. Vďaka nej používatelia a používateľky našli priestor na zdieľanie svojich myšlienok, názorov, tanečných či vtipných videí, ako aj filmových alebo hudobných tipov. Pre mnohých ľudí sa stala rutinnou záležitosťou a každodennou spoločníčkou. A občas vynesie na povrch skryté talenty. Stalo sa to aj mladému textárovi a spevákovi Jordymu z Los Angeles. Jeho krátke hudobné video z 2. februára 2021 spôsobilo na TikToku ošiaľ.

Hudobný poklad TikToku

V krátkej ukážke predstavil skladbu Long Distance (Veľká vzdialenosť), ktorá si v priebehu pár minút získala obrovskú pozornosť. Ani samotný Jordy nemohol uveriť, akú pozitívnu odozvu vyvolala. Sympatický mládenec zo Spojených štátov sľúbil fanúšikom, že bude naďalej pokračovať na produkcii skladby. O dva týždne neskôr, presne 18. februára 2021, zverejnil nielen samotný singel, ale aj videoklip k nemu. Od premiéry má na svojom konte vyše stotisíc zhliadnutí.

Song Long Distance inšpirovali skutočné udalosti

„Inšpirácia vzišla zo skutočného zážitku. Je to veselá pieseň o láske na diaľku. Nudil som sa, tak som zverejnil na TikToku krátku ukážku, aby som zistil, či si to niekto zvonku vôbec vypočuje. O pár dní naskočilo viac ako milión zobrazení. Bolo to šialené! Hľadel som na stovky komentárov, na všetkých tých ľudí, ktorí prechádzajú tým istým ako ja. Necítim sa už taký osamelý,“ prezradil o zákulisí skladby Jordy pre portál Celebrity Page.

Mladý hudobník sa inšpiroval vlastným životným príbehom počas pandemickej situácie, keď sa cez Instagram zoznámil s mužom z Filadelfie. „Yeah I got pulled in. I met a guy on the internet last week,“ začína pieseň. (Áno, vtiahlo ma to. Stretol som minulý týždeň na internete jedného chlapa.)

Tento muž ho oslovil ako prvý, potom, ako videl jeho videá na TikToku. Po čase sa odvážil posielať aj správy v „koketnom“ duchu. Vymenili si telefónne čísla a začali veľa času tráviť rozhovormi cez aplikáciu FaceTime.

Text pokračuje: „I’m so impulsive. Got a flight to the east coast already. I get indulgent cause I don’t get very lucky. Finding ones who have emotions so f**k it I’m just living in the moment, yeah.“ (Som veľmi impulzívny. Odletel som na východné pobrežie. Dopriavam si, pretože nemám veľké šťastie na ľudí, ktorí majú emócie. Takže kašlem na to, žijem v prítomnom okamihu, áno.)

Jordy po množstve textových správ, videočetov a iných chvíľ strávených spoločne v online priestore získal pocit, že by mohlo ísť o človeka, ktorý mu je veľmi blízky. Napokon za ním pricestoval z Los Angeles do Filadelfie, kde – už milenecká – dvojica strávila spoločný víkend. Ako spevák priznáva, bolo to pre neho šialené, spontánne, no neľutuje to.

Optimistický pohľad na vzťah na diaľku

„Know that my ex said that we couldn’t make it work apart. And so we ended ‘cause he thought for me it’ll be too hard. Thought it was useless, but the truth is it was just another one of his excuses. And I think that maybe you and me could do this.“ (Vedz, že môj bývalý povedal, že na diaľku by to nemohlo fungovať. A tak sme skončili, pretože si myslel, že to bude pre mňa príliš ťažké. Myslel som si, že to nemá cenu, ale pravdou je, že išlo iba o ďalšiu z jeho výhovoriek. A myslím si, že ty a ja by sme to mohli zvládnuť.) – Jordyho predchádzajúci vzťah stroskotal práve na tom, že sa odsťahoval do zahraničia a jeho expriateľ neveril, že by mohli ďalej pokračovať na diaľku.

Po príchode do Los Angeles bol presvedčený o tom, že lásku svojho života nájde, aj napriek tomu, že nebude z rovnakého miesta: „And I keep saying to myself. That there’s somebody somewhere else. It might not be here in LA. So even if you’re far away.“ (A stále si hovorím, že niekto existuje, niekde inde. Možno to nebude tu v L. A. Takže aj ak si ďaleko…)

Vzťah na diaľku berie so všetkým, čo k nemu patrí. Aj keď to v určitých záležitostiach môže byť komplikované, pokiaľ sú si dvaja súdení a myslia to vážne, niet takej prekážky, ktorá by dokázala prekaziť ich lásku. Pokiaľ si partneri navzájom prejavujú dostatok citov, žiadna diaľka nedokáže zničiť plnohodnotný a láskyplný vzťah, vyplýva z pesničky. „I’ll take the long distance. Don’t care where you’re living if you’re something worth missing. Then it’s alright, I don’t mind the space between us. If it means I can keep ya.“ (Zvládnem veľkú vzdialenosť. Je úplne jedno, kde žiješ, ak stojíš za to, aby si mi chýbal. Potom je to v poriadku, nevadí mi tá vzdialenosť medzi nami. Ak to znamená, že si ťa môžem ponechať.)

Citová vzdialenosť sa meria srdcom

„I think that I would rather be distant with you than feel distant with someone who is standing in front of me but I can’t even feel a thing. I would rather be distant with you than feel distant with someone who is living right down the street but don’t feel close to me.“ (Myslím, že radšej by som bol s tebou na diaľku, než by som sa mal cítiť vzdialený s niekým, kto stojí priamo predo mnou, ale nič k nemu necítim. Radšej by som bol s tebou na diaľku, než by som sa mal cítiť vzdialený s niekým, kto býva na rovnakej ulici, ale nie je mi blízky.)Asi každý z nás sa aspoň raz v živote stretol okrem platonickej lásky aj s takou, čo bola na diaľku. Mnohí si ju prežili, iní práve teraz prežívajú, i keď možno s menšími pochybnosťami. Má to vôbec zmysel, keď nie sme spolu? Je, alebo nie je to vlastne vzťah? A takto by sme vedeli pokračovať a klásť si ďalšie pochybovačné otázky. Jedna múdrosť hovorí, že niekedy máme niekoho pri sebe, ale i napriek tomu sa dokážeme cítiť ako najosamelejší človek na svete. Láska ako taká nemá žiadnu „vôdzku“ konkrétnej dĺžky, ktorá by presne určovala, nakoľko sa môžeme od svojho milovaného človeka vzdialiť. Ak ľúbime, tak poriadne a naplno, bez ohľadu na vzdialenosť!