...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Teplá vlna: (online) stretnutie o najlepších a najhorších Vianociach

22. decembra 2021 — 18:00 - 19:30

Zadarmo
ODKAZ NA PRIHLASOVANIE: https://cutt.ly/DYoQfFf
Vôňa škorice, kapra, sladkostí a pohľad na svetlá na strome. Vianoce vnímame ako najkrajšie sviatky roka. Tráviť by sme ich mali s blízkymi, v bezpečí a radosti. Nie všetci však majú možnosť zažiť túto predstavu. Hlavne pre nevyoutovaných queer ľudí môže byť stresujúce stretnúť sa s celou rodinou a odpovedať na otázky o vzťahoch.
Osamelí ľudia sa cítia osamelejšie, pocit odcudzenia znásobia idylické obrázky, ktoré vidíme v televízii a náboženské tradície. Lockdown a hrozba vírusu môže zhoršiť ponorku. Zároveň popkultúra v posledných rokoch búra heteronormatívny prístup k vianočným príbehom. Minulý aj tento rok sme si mohli pozrieť viacero príjemných sviatočných filmov s queer hrdinami. Aké boli naše najhoršie a najlepšie Vianoce?
Podujatie bude viesť psychológ z inPoradne Andrej Kuruc a publicista Marek Hudec.
Ako to bude prebiehať?
Prihláste sa na stretnutie cez online formulár (stačí uviesť meno a email) a v daný deň vám pošleme odkaz na stretnutie cez aplikáciu Zoom.

UPOZORNENIE – Kvôli zvýšenému záujmu o predchádzajúce podujatia a snahe vytvoriť komornejšiu atmosféru s možnosťou aktívnej účasti sme obmedzili počet hostí a hostiek na 15. O zaplnení kapacity Vás upozorníme na našom Facebooku.

Podrobnosti

Dátum:
22. decembra 2021
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Značky:
, , ,
View Udalosť Website

Miesto udalosti

Online udalosť