...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Socializmus s teplou tvárou (stream)

1. marca 2021 - 31. marca 2021

130CZK

Priatelia, stream predstavenia Socializmus s teplou tvárou si môžete pozrieť na českom serveri Goout.net počas celého marca. Inscenácia je v rámci sprievodného podujatia k historickej výstave Loading: love v Prahe.

Odohráva sa v 80. rokoch počas normalizácie. Mladý muž príde do hlavného mesta s túžbou vyliečiť sa z homosexuality. Na ulici stretáva podivnú skupinku, ktorá je iná a nezapadá do šedého priemeru socializmu. Ide o Alex, ktorá ma tajnú milenku, Zlaticu a Básnika, ktorí spolu žijú. Postupne sa zoznamuje s miestami a spôsobmi, ako títo neviditeľní a neexistujúci ľudia prežívajú. Vylieči ho socialistické zdravotníctvo? Rozvrátia sa tradičné manželstvá? Chytí ho ŠTB do svojej pasce ružových zoznamov? Pozerajte a dozviete sa.

Inscenácia vznikla na podklade rozhovorov pamätníkov a pamätníčok z LGBTI komunity, za čo im zo srdca ďakujeme. Na tvorbe a zrealizovaní divadlo NOMANTINELS spolupracovalo s divadlom DPM. Vznik inscenácie je tiež súčasťou väčšieho medzinárodné projektu o dejinách queer ľudí Removal of Queer Curtain v rámci krajín Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Srbsko, kde bude hra vzhľadom na podobnosť skúseností zo života v socializme tiež prezentovaná.

Autor: Andrej Kuruc
Réžia: Marián Amsler
Hrajú: Jakub Švec, Peter Tilajčík, Michaela Fech, Ľuboš Janák, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný
Scéna a kostýmy: Alžbeta Kutliaková
Fotografie a design: Ľuboš Kotlár
Lightdesign: Boris Adamčík
Produkcia: Petra Mária Lančaričová, Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Technické zabezpečenie: Boris Adamčík, Dominik Janovský, Martin Hodoň

Inscenácia je prístupná od 16 rokov.

Inscenáciu finančne podporili:
Ministerstvo kultúry SR, Višegradské granty z Medzinárodného višegradského fondu (Visegrad fund), Program Európy pre občanov Európskej únie (European for Citizens Fund of Programme), Nadácia mesta Bratislavy

Partneri:
Divadlo DPM
Nová Cvernovka

Podrobnosti

Začiatok:
1. marca 2021
Koniec:
31. marca 2021
Cena:
130CZK
View Udalosť Website

Miesto udalosti

Goout.net