...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Príbehy o kvír vzťahoch: uvedenie knihy a teplý punč

8. decembra 2023 — 19:00

Zadarmo
🌺 Zbierka textov Príbehy o kvír vzťahoch voľne nadväzuje na minuloročné Príbehy o coming-oute. Autorstvo magazínu QYS prináša trinásť rôznych pohľadov na vzťahy v rámci rôznych písmeniek LGBTI+ abecedy, ktoré zasiahli do ich životov.
🌺 V jednom z nich sa autorka počas tranzície lúči so svojou starou rodovou identitou – aký s ňou mala vzťah? Ďalší prináša pohľad do bežného života dúhovej rodiny. Nechýbajú reflexie vzťahov queer párov, tých šťastnejších, ale aj tých, ktoré v nás živia úzkosti a možno by sme na ne radšej zabudli.
🌺 Pozrieme sa na také vzťahy, ktoré búrajú mýtus o tradičných vzťahových normách: niekto preferuje polyamóriu, niekto si volí singlehood, niekto sa snaží prekonať závislosť na Grindri, niekto potrebuje otvorene hovoriť o svojej záľube v BDSM a niekto sex vôbec nepotrebuje, a možno ani romantiku. Niekto hľadá cestu z bludiska neuspokojivých vzťahov a niekto má bludisko pomyselných vzťahov s viacerými osobami vo svojej vlastnej hlave.
🌺 Knihu pokrstíme počas trojhodinového DJ-setu WYME, ktorý bude prerušovaný vystúpeniami jednotlivých autorov a autoriek v zbierke textov.
🌺 VYSTÚPIA:
Richard L. Kramár, Kristián Lazarčík, Zuzana Jakúbková, Alica Kreas a Fru Kreas, Sasi Moran, Ambrosia Bajtek, Jana Varcholová, Andrej Kuruc, Sabrina Katonoff, Daniel Javoran, Marek Hudec
🍹 K hudbe si budete môcť načapovať teplý punč.
Vstup je voľný, punč je za dobrovoľný príspevok. Na mieste si budete môcť kúpiť aj knihu.

Podrobnosti

Dátum:
8. decembra 2023
Čas:
19:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Značky:
, , , , ,
Webstránka:
https://fb.me/e/gMUhKbyV4

Miesto udalosti

P*AKT
Pionierska 17
Bratislava, 831 02 Slovenská republika
+ Google Map