...

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

IDAHOBIT LGBTIQ+ vibes: Straight Allies + Srdcové záležitosti + Afterka

17. mája 2022 — 18:00 - 23:00

8€

17. mája 1990 bola homosexualita vyškrtnutá z Medzinárodnej klasifikácie chorôb a tento míľnik si pripomíname v rámci Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii. Ako spoločnosť sme prešli istým vývojom, ale ešte nás čaká dlhá cesta k lepšiemu chápaniu inakosti.

Aký je vzťah straight väčšiny a queer komunity? Stojíme proti sebe na opačných stranách brehu? Vieme sa navzájom obohatiť? V Manifeste sa tieto témy budú reflektovať cez diskusiu a autorské vystúpenia a následne sa všetci queer, straight a nonbinary bohapusto opustíme na afterke. Podujatie je tiež súčasťou kampane Dúhová stužka.

Vstupné: 8 €
Predpredaj: https://tootoot.fm/sk/events/627b5193758803124407c148

Program:
18:00 Diskusia: Straight Allies
Sú tri a sú heterosexuálky. Herečka, riaditeľka bratislavského PRIDU a vogue tanečníčka. Queer kultúru majú vo svojej pracovnej náplni a aj osobnom živote. Lýdia Ondrušová, Jana Mičeková a Monika Prikkelová diskutujú, čo obnáša pozícia straight ally a aké sú možnosti zlepšenia podmienok pre život LGBTIQ+ ľudí.

19:00 Srdcové záležitosti

Medzinárodný deň boja proti homofóbii, bifóbii a transfóbii si zaslúži slávnostný galaprogram. Čaká na vás zmes autorských textov, burlesky a karaoke z obľúbeného barového formátu Srdcové záležitosti. Vystúpia stálice konceptu Lýdia Ondrušová, Jakub Pružinský, Michal Belej, burleska Error Fatale a ich hostia. Pripravte sa aj na vedomostný kvíz.

21:00 After: DJ Gäp (vstup voľný)
Po galaprograme do hudby zahrá ďalší straight ally DJ Gäp, ktorý s Monikou Prikkelovou spolupracuje na zhýralej vogue párty Velvet. Neviazaná zábava až do večierky v Starom meste.

Podujatie je tiež súčasťou kampane Dúhová stužka. Kampaň Dúhová stužka sa v máji 2022 bude konať už po druhý krát. Prostredníctvom dúhovej stužky môžu ľudia ukázať, že sa v ich okolí môžu LGBT+ ľudia cítiť bezpečne a zároveň tým podporiť dúhové organizácie pôsobiace na Slovensku. Prispej na dúhovú stužku, podporíš tak Nomantinels divadlo. Podporiť divadlo môžeš priamo na tomto linku: link.duhovastuzka.sk/nomantinels Dúhovú stužku si môžete zaobstarať aj priamo na mieste.

Z verených zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.

Podrobnosti

Dátum:
17. mája 2022
Čas:
18:00 - 23:00
Cena:
8€
Webstránka:
https://tootoot.fm/sk/events/627b5193758803124407c148

Miesto udalosti

Manifest Bohéma
Hurbanovo námestie 1
Bratislava, 81106 Slovenská republika
View Miesto udalosti Website