QYS magazín

Podporte nové číslo magazínu QYS v roku 2018 na Starlabe a získajte odmeny  ďakujeme!

Prečítajte si  nové  číslo Magazínu QYS 

Magazín QYS  ZIMA 2017  QUEER KULTÚRA

Obsah:

Riaditeľka FFI Zita Hosszúová: Dívame sa na filmy pre poznanie, že nie sme sami

Divadelníci Nils Wilkinson a Miguel Granja: Sloboda LGBTI ľudí je stále veľmi krehká

Holandský politik a DJ Pepijn Zwanenberg: Po dúhovom prechode musí prejsť každý, aj xenofób, aj homofób

Historické teplé okienko Jany Jablonickej Zezulovej: Hlas sexuální menšiny. Homosexuálna tlač v Československu v medzivojnovom obdob.

Predseda združenia Dom svetla Miloš Štefančík: Dobrovoľné testovanie na HIV sa podieľa najvyšším percentom na odhalení nových prípadov infekcie

O trans* právach a aktivizme s Trans*parent

Imperatív teplého aktivizmu Dizajnér a mnoho ďalšieho

Archív predchádzajúcich čísel 

SOM LESBA A SOM V POHODE!  1-2 LETO 2017

PARTNERSTVÁ 3 JESEŇ 2017

Viditeľnosť LGBTI ľudí na Slovensku  1/2016

LGBTI v škole a vo vzdelávaní  2/2016

Magazín na faceebooku

Kontakt: info@nomantinels.sk 

Magazín QYS vychádza  vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR Fondu na podporu umenia 

     

Magazín Queer Youth Slovakia (QYS) 

LGBTI magazín Queer Youth Slovakia (QYS) je tlačený magazín, ktorého hlavným cieľom je prinášať vecné, objektívne a pútavé informácie, nové pohľady a zaujímavosti z oblasti queer kultúry, vedy a života, určený pre LGBTI ľudí na Slovensku a nielen pre nich, pre každého koho zaujíma nezávislé umenie a príbehy. Ide o štvrťročník, ktorý začal vychádzať v lete 2016 ako projekt mladých ľudí, ktorí mali záujem prinášať  objektívne a aktuálne informácie o komunite. Primárnym a najočakávanejším efektom projektu magazínu QYS je budovanie novej alternatívy pochopenia „menšiny väčšinou“. Poskytovaním ojedinelých, „triezvych“, i odborných obsahov a informácií má magazín ambíciu má magazín ambíciu stať sa platformou LGBTI mládeže. Cieleným vyhľadávaním súvisiacich tém z oblasti ich kultúry, vedy a ochrany ľudských práv a podpory tolerancie v spoločnosti, informáciami o aktívnej občianskej participácii, aktuálnom dianí v domácej i zahraničnej politike a informácie  „neviditeľnej“ časti queer dejín Slovenska a i., sa snaží projekt vzdelávať mladých ľudí nielen z LGBTI komunity, ale aj z väčšinovej spoločnosti. Magazín je nepredajný a poskytuje sa bezplatne.

Pre koho je magazín určený

Je určený pre lesby, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí, špecificky pre mladých LGBTI ľudí. Tiež je určený širokú verejnosť, väčšinovú populáciu s neutrálnym, resp. indiferentným postojom ku LGBTI tematike, keďže až 60% Slovákov a Sloveniek nepozná vo svojom okolí LGBT človeka. Je určený aj pre umelecké centrá a kluby (ľudia zameraní na umenie a kultúru), mimovládne organizácie, občianske iniciatívy a združenia, zamerané na podporu ochrany ľudských práv. V neposlednom rade z neho môžu čerpať aj odborníci a odborníčky z akademických kruhov a študenti a študentky stredných a vysokých škôl.

Kde nás nájdete

Magazín nájdete v známych kultúrnych centrách, v LGBTI organizáciách a LGBTI friendly podnikoch ako aj na sociálnych sieťach. Takisto magazín pravidelne predstavujeme a rozdávame na rôznych LGBTI akciách a nové číslo v roku uvádzame na otvorenej diskusii. Na požiadanie vieme aj číslo zaslať záujemcom a záujemkyniam.

Foto Tepláčitáreň 16.8.2017